Barbie Estetiği

Barbie Estetiği

Labioplasti operasyonları ülkemizde ve tüm dünyada en sık genetal estetik operasyonlarıdır.İç dudaklar doğumların etkisi ile ya da kilo alıp vermekle ya da tamamıyla doğuştan büyük sarkmış olabilir.Ya da iç dudaklar arasında asimetri olabilir.

Bu iç dudakalar kişiyi fiziksel olarak rahatsız eder. Mayo bikini ya da dar kıyafetler de kötü bir görünüm olur. Ayrıca sık enfeksiyon ve kaşıntı kişiyi rahatsız edebilir. Amaç bu iç dudakları olabildiğince küçültmektir. Bir kaç değişik teknik mevcut olup kişinin isteğine göre tercih edilir.

Barbie Estetiği ise bu labiomların yani iç dudakların mümkün olduğunca küçültülerek bir çizgi şeklinde bırakılmasıdır.Bu şekilde dışardan bakıldığında içten sarkan hiçbir yapının görülmemesidir.İlk defa ABD de Los Angeles sosyetesi tarafından dillendirilen Barbie Labioplasti giderek yapılmıştır.

Bu ameliyatla beraber clitoris etrafındaki dokunun çıkarılması yani Hudoplasti uygulanabilir.

Beraberinde vajınal dokuda sarkma,genişleme,var ise bu operasyonla beraber Vajınoplasti kombine edilebilir.

İşlem Süresi
Operasyon hafif bir anestezi sedasyonla yapılır.İşlem süresi yaklaşık 40 dk kadardır.Yaklaşık 3 hafta da tam iyleşme olmaktadır.Bu süre içinde oturup kalkarken dikkat etmeli dar kıyafetler giymekten kaçınmalısınız.Atılan dikişler suda erir ekstra dikiş aldırmanıza gerek yoktur.Bu bölge iyleşme ve kanlanma açısından oldukça iyi bir özelliğe sahip olur sonrasında skar doku oluşma ihtimali de çok azdır.

***Bu yazı bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir tıbbi işlem yaptırmadan önce mutlaka bir uzmana danışmalısınız.

0 YORUMLAR

    Bu KONUYA henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yaz...
YORUM YAZ